Organizator:

Prelegenci

Wojciech Wardecki

www.w-ogrodzie.com

Wojciech Wardecki

www.w-ogrodzie.com
Prowadzi prężnie działającą i rozwijającą się firmę ogrodniczą, która zajmuje się projektowaniem, zakładaniem, pielęgnacją ogrodów, tarasów i balkonów.
Równolegle do działań firmowych prowadzi bloga i fanpage’a. Administruje fora dyskusyjne i grupy o tematyce ogrodniczej na facebooku. Prowadzi także warsztaty ogrodnicze. Jestem też stałym gościem w „Pytaniu na Śniadanie”, gdzie z widzami programu, dzielę się wiedzą, jak uprawiać i pielęgnować rośliny. Pisze też artykuły i porady do gazet ogrodniczych. Na swoim fanpage’u na facebooku, poza poradami, dzieleniem się wiedzą organizuje konkursy ogrodnicze – w najpopularniejszym „Flower Power” w 2015 roku brało udział ponad 112 tys. osób. Współorganizuje także Spotkania Blogerów Ogrodniczych podczas największych w Polsce wystaw branżowych. Jest to wystawa „ZIELEŃ TO ŻYCIE” w Warszawie i Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu GARDENIA w Poznaniu. Ma także bardzo ambitne plany na przyszłość. Gruntowną wiedzę teoretyczną i praktyczną zdobył w warszawskim Zespole Szkół Ogrodniczych im. Edmunda Jankowskiego, uzyskując tytuł technika ogrodnika. Egzamin zawodowy w tej szkole zdał z wyróżnieniem – jako jedyna osoba w jej blisko 80-letniej historii. Swoją pasję ogrodniczą pogłębiał później na studiach ogrodniczych. Wiedzę praktyczną zdobywał na przestrzeni wszystkich lat nauki, a także po jej zakończeniu, przy realizacji autorskich projektów dla właścicieli ogrodów i tarasów, jak i dla firm i wspólnot mieszkaniowych, gdzie byłautorem i realizatorem projektów.

Darek "Stolarz" Wardziak

www.darekstolarz.com

Darek "Stolarz" Wardziak

www.darekstolarz.com
Stolarz i projektant mebli z ogromną pasją tworzenia. Jego meble to efekt wieloletniego doświadczenia, wiedzy oraz zaangażowania w wyszukiwanie kreatywnych i funkcjonalnych rozwiązań. Wyznaje zasadę, że wykonanie ładnych rzeczy nie jest trudne.
Jest znany z wielu flagowych programów telewizyjnych, w których projektuje i wykonuje niepowtarzalne meble. Prowadzi własny program „Darek solo” i tym samym pomaga realizować wnętrzarskie plany oraz marzenia bohaterów. Regularnie współtworzy programy: „Dorota was urządzi”, „Polowanie na kuchnie”, „Polowanie na mieszkanie”, „Domowe rewolucje” oraz „Metamorfozy Doroty Szelągowskiej”. Nic tak nie cieszy Darka jak dzielenie się swoją pasją oraz inspirowanie tysięcy widzów. Przekonuje, że nie ma wyzwań, którym nie można sprostać, a meble szyte na miarę i wykonane własnoręcznie dają największą satysfakcję.

Marta Zakrzewska

www.marhericrafts.pl

Marta Zakrzewska

www.marhericrafts.pl
Autork bloga Marheri Crafts.
To miejsce pełne pasji i marzeń, okraszone szczyptą kreatywności. Znajdziesz tutaj efektowne, ale przede wszystkim proste pomysły DIY oraz mnóstwo inspiracji. Uwielbia wszystko to, co związane jest z urządzaniem domu, choć jej największą miłością (zaraz po dzieciach i mężu) są sznurki, z których kocha tworzyć funkcjonalne przedmioty, ale i zjawiskowe dekoracje. Swoje zawodowe doświadczenie inżyniera materiałowego, połączyła z pasją – w ten właśnie sposób została właścicielką sklepu Fabryka Sznurka. Poza tym kocha kwiaty, książki oraz leśne spacery! Skończyła studia na Politechnice Gdańskiej i jako inżynier, wiodła dość spokojne, wręcz nudne życie. Dopiero będąc mamą odkryła w sobie pasję do majsterkowania i twórczej pracy, które przynoszą jej wiele radości.

Grupa Prace Wykończeniowe

www.grupapracewykonczeniowe.pl

Grupa Prace Wykończeniowe

www.grupapracewykonczeniowe.pl
Znajomość zasad budownictwa, doświadczenie doradcze oraz znajomość wymogów w procesie inwestycyjnym czyni z nich grupę profesjonalnego wsparcia.
Dzięki temu znajdują efektywne rozwiązania stanowiące trwałą wartość dodaną dla ich grupy. Nieustanna nauka i chęć pomagania innym klasyfikuje ich w ścisłej czołówce. Grupa ma na celu propagowanie wśród Członków najnowszych technologii stosowanych w ogólnie pojętym wykończeniu wnętrz, z wykorzystaniem najnowszych materiałów i narzędzi. Celem pośrednim jest połączenie doświadczeń producentów materiałów budowlanych, producentów narzędzi i osprzętu, wykonawców i handlowców, które w efekcie pozwoli na wypracowanie unikalnych technologii, pozwalających na bardziej efektywną pracę.

Joanna Puchala

www.zaprojektowani.eu

Joanna Puchala

www.zaprojektowani.eu
Pracownia Kreatywna Zaprojektowani powstała z wieloletniego zamiłowania do projektowania. Ich misją jest tworzenie wnętrz szytych na miarę.
Zaprojektowani.eu to nie tylko osoby współpracujące na różnych etapach świadczenia usługi, ale przede wszystkim grupa odbiorców ceniąca design dostosowany do konkretnego użytkownika. Marka zaprojektowani.eu została wykreowana z myślą o osobach, które zdają sobie sprawę, jak ważne jest dobrze urządzone wnętrze. Zajmują się architekturą wnętrz. Tworzą zarówno wnętrza prywatne, jak i publiczne. Projektują także wyposażenie oraz akcesoria do wnętrz, jednocześnie nadzorując procesy realizacyjne. Dzięki temu możliwa jest kompleksowa współpraca od projektu wnętrza, aż do realizacji pod klucz. Oprócz tego zajmują się home stagingiem, czyli odpowiednim przygotowaniem nieruchomości sprzedaży lub wynajmu. Przemyślana aranżacja wnętrza wpływa na decyzje o wyborze konkretnego mieszkania lub domu. Dzięki właściwemu przygotowaniu nieruchomości na sprzedaż lub wynajem możliwe jest zwiększenie szansy na zauważenie jej spośród wielu ofert, skrócenie czasu poszukiwania nabywcy i zmaksymalizowanie zysków z danej inwestycji. Pracownia Kreatywna Zaprojektowani wykonuje home staging od stylizacji wnętrza aż do sesji zdjęciowej, włączając w to obsługę fotograficzną. Chcąc zapewnić najwyższy standard oferowanych usług na każdym etapie projektu lub realizacji, współpracują wyłącznie z najlepszymi specjalistami.

Pani to Potrafi

panitopotrafi.blogspot.com

Pani to Potrafi

panitopotrafi.blogspot.com
Bloga „PANI TO POTRAFI” stworzyłyśmy, aby udowodnić że polskie kobiety – potrafią wszystko. Nie tylko wychowują dzieci, sprzątają, gotują, urządzają mieszkania, pracują zawodowo, ale także mają swoje pasje, które realizują.
A do tego potrafią o wiele, wiele więcej… Idea stworzenia bloga zrodziła się zupełnie intuicyjne pewnego letniego dnia przy kolejnej wypitej kawie. Na co dzień jesteśmy wspólniczkami w kreatywnym biznesie, ale w międzyczasie tworzymy dziesiątki rzeczy, które nie tylko zaskakują, ale przede wszystkim zachwycają. Dlatego postanowiłyśmy, że na blogu pokażemy to, do czego jesteśmy zdolne! Obie jesteśmy mało skromne, szalenie uzdolnione i wszechstronne; jednym słowem "cud - miód"... kto by nie chciał takich kobiet w domu?

Katarzyna Sobol

www.klinikadiy.pl

Katarzyna Sobol

www.klinikadiy.pl
Uwielbia przerabiać, tworzyć, upiększać świat.
Codziennie wstaje z głową pełną nowych pomysłów. We wnętrzach ceni niebanalność, prostotę i tak też stara się urządzać własną przestrzeń. Inspirują ją rzeczy, którym stara się nadawać drugie życie. Od zawsze, od kiedy pamięta. Ta pasja, choroba, czy jak kto woli talent, towarzyszą jej każdego dnia. Robi to co kocha i chętnie się tym dzieli. Wierzy, że nie ma ludzi niezdolnych, może tylko mieli kiepskich nauczycieli.

Witold Czuksanow

Witold Czuksanow

Witold Czuksanow to autor książek o tematyce ogrodniczej. Jest także dziennikarzem telewizyjnym oraz współtwórcą programów telewizyjnych "Laur dla ogrodnika" i "Rok w ogrodzie".
Witold Czuksanow już jako uczeń szkoły podstawowej pomagał przy uprawie przydomowego warzywnika. W czasie wakacyjnym pracował w szkółce przy okulizacji róż. Choć początkowo takie zajęcia nie sprawiały mu przyjemności, po ukończeniu nauki w podstawówce, poszedł do Technikum Ogrodniczego. Ukończył studia na Wydziale Leśnym SGGW w Warszawie, a ogrodnictwo i rośliny stały się jego największą pasją. Czuksanow już od wielu lat uczy w prosty i przyjemny sposób, jak najlepiej pielęgnować rośliny ogrodowe i zdradza tajniki ogrodnictwa. Przekonuje ludzi, że praca w ogrodzie może być prawdziwą przyjemnością i dawać radość. Czuksanow ma na swoim koncie autorskim kilka interesujących poradników, z których mogą korzystać zarówno amatorzy, jak i nieco bardziej zaawansowani ogrodnicy. Wśród książek o tematyce ogrodniczej, napisanych przez Czuksanowa, znalazły się pozycje, takie jak: "Zapytaj ogrodnika", "Ogród dla początkujących", "Tulipany" czy też "Bitwa o pietruszkę i nie tylko".

Marta Rusek-Cabaj

www.hoo-hooo-things.pl

Marta Rusek-Cabaj

www.hoo-hooo-things.pl
Hoo Hooo things to miejsce, w którym w dzieli się tym, co ją inspiruje lub co może zainspirować innych.
Współpracuje z markami reprezentującymi rzeczy, że hoo-hooo, czyli wszystko, co estetyczne i inspirujące! Czy to będą dodatki do wnętrz, przedmioty dla dzieci (zabawki albo książki), czy marki odzieżowe. Należy do grona Ekspertów Benjamin Moore, a jej pomysł na wykorzystanie farby kredowej znalazł się w artykule na stronie Benjamin Moore oraz w opisie farby Chalkboard Paint 308. Pojawiła się w ramach rubryki "Hiper blog" w magazynie "Czas na wnętrze" (grudzień 2016 i grudzień 2017). Brała udział w spotkaniach Meetblogin w ramach Łódź Design Festival (2015, 2017, dostała się na edycję 2018) oraz współtworzyła Strefę Blogera na Wawa Design Festiwal w 2015 roku.

Aleksandra Ciesielska

designyourhome.pl

Aleksandra Ciesielska

designyourhome.pl
bsolwentka Architektury na Politechnice Gdańskiej. Posiada również dodatkowe wykształcenie w zakresie Home Stagingu i Projektowania wnętrz.
Ambasadorka dwóch najważniejszych wydarzeń poświęconych designowi w skali kraju – Łodź Design Festival, Gdynia Design Days. Prelegentka m.in. na targach mieszkaniowych MDO w Gdańsku i Krakowie. Od 2015 roku copywriter i autorka bloga wnętrzarskiego Design your home, wyróżnionego przez Westwing odznaką „Interior Lover 2020”. Na blogu porusza głównie tematy związane z wnętrzami. Prezentuje polskie marki i promuje lokalnych twórców, którzy dzięki swojej pasji i kreatywności budują rynek polskiego designu. Od niedawna założycielka studia projektowego działającego pod tą samą nazwą co blog wnętrzarski. Z wyboru gdańszczanka, miłośniczka eklektyzmu i dobrego designu, który łączy w sobie funkcjonalizm i estetykę.